10. ledna 2016

25 let francouzské sekce


                          


Ano, už to přišlo. Mé milované Gymnázium Jana Nerudy slaví již neuvěřitelných 150 let své existence a při tomto významném jubileu se slaví i další výročí- 25 let francouzské sekce.
 Kdo by náhodou nevěděl, co to francouzská sekce je, tak je to v podstatě krom jiného způsoby výuky také úplně jiný styl uvažování a vlastně i života. První 2 roky se učíme francouzštinu 10 hodin týdně, abychom od 3. ročníku mohli pokračovat ve výuce matematiky, chemie, fyziky, dějepisu a zeměpisu taktéž v našem již skoro rodném jazyce. Po těchto 6 let se musíme každý rok starat o skupinku nevděčných Francouzů, kteří na nás pak ve Francii stejně kašlou. K tomu všemu píšeme každý rok takzvanou "malou maturitu", abychom prošli ročníkem.

Jak je již známé, francouzská sekce se ráda předvádí a ráda ztrapňuje své studenty. Proto si pro nás připravila k tomuto výročí skvělý program. Každý jsme se měli napsat na nějaký seminář, na který budeme v průběhu celého týdne docházet. Já si v domění, že to bude zábava, vybrala Haute Couture. Ani já jsem sama nevěděla, co to pořádně je.  Ukázalo se, že je to šití na módní přehlídky, a že my to, co si ušijeme, budeme sami prezentovat na módní přehlídce.


Módní přehlídkou však toto vše neskončilo. Procházeli jsme se po Malé Straně s alegorickým vozem a vykřikovali různé slogany: 25 ans de la section, mille étudiants francophones!! ( 25 let sekce, 1000 frankofonních studentů!!), Sekce slaví 25 let, ať nám roste jako květ, Vive les professeurs, vive les étudiants, vive la section française! Ať žijí profesoři, ať žijí studenti, ať žije francouzská sekce!). S vykřikováním těchto sloganů jsme procházeli Malou Stranou a čas od času se zastavili, abychom zatančili kankán nebo zazpívali.
Průvod se ukončil u francouzské ambasády, kde se na nás přišel podívat i sám ambasador. Hádejte ke komu si na většině fotkách stoupl?
Tak co, přidali byste se? 


Žádné komentáře:

Okomentovat